Spontán keresőoptimalizálás + laptop szerviz

Tudatos optimalizálás számtech kulcsszavakra

laptop szerviz - akku töltő vásárlásBármelyik verziót gépeled be a Google keresőbe:

  • laptopszerviz
  • laptop szervíz
  • laptopszervíz
  • laptop szerviz

– a Laptophardware céges szolgáltatásait ott találod a Google első oldalán, legtöbbször a TOP5-ben. Ez csak koncentrált, tudatos honlap optimalizálással és linképítéssel érhető el. Persze csábító üzleti ajánlat sem árt. Ez adott, lévén a márkafüggetlen notebook service garancián túli javításokat vállal gyártótól, típustól és márkától  függetlenül Budapesten. A Magyarországon megvásárolható mobil számítógépek minden típusához készleteztek alkatrészeket, ezeket díjmentesen szerelik be, így például csak a Lenovo processzor, Acer monitor, Toshiba klaviatúra vagy Dell akkumulátor árát kell kifizetni. A beszerelés ingyenes.

asus laptop töltőMinden termékből nagy készlet áll a forgalmazó részéről készenlétben. Ezek a szervizi szaküzletekben és a cég által működtetett webáruházban is megvásárolhatók. Különösen nagy az Asus laptop töltő kínálat. Az egyes termékeket típusszámuk megadásával találhatod meg. De rákereshetsz az AC adapterek paramétereire is, pl.: 19 V, 3,2 A, 65 W.

A honlapon értesülhetsz az online vásárlással kapcsolatos tudnivalókról, megtudhatod, hol vannak az Apple tablet átvevőpontok, vagy hogyan működik a házhoz szállítás Budapesten. Egy tenyérnyi akkutöltőért persze egyszerűbb besétálni az alkatrészboltba. Ha mégis a webshupban vásárolnál:

Terméknevekre optimalizálni és linkprofilt építeni csak tudatosan lehet. De adódhatnak más esetek is.

Példák spontán keresőoptimalizálásra

Bármilyen sorrendben is ütitek be Google keresőbe azt az elektrotechnikából ismert három szót, hogy volt, amper, watt – és akár tesztek a feszültség, áramerősség és teljesítmény mértékegységének a neve közé vesszőt, akár nem: az első találat a elsohely.net blogom posztja lesz, amelyből persze megtudható, hogyan lehetséges a teljesítmény kiszámítása adott áramerősségnél. Erre a Google-sikerre tudatosan törekedtem.

De korábban a bdk.blog.hu blogom Volt × amper = watt című posztja volt az első, amelyet még 2006-ban írtam, azt fejtegetve, miért nem lehet a veszélyes 220 voltos hálózati feszültséget mondjuk 24 voltra csökkenteni, hogy soha senkit ne rázzon meg.

A cikk annak ellenére lett első a találati listán, hogy én soha senkit nem ráztam meg… akarom mondani soha semmit nem tettem ennek a sikernek az érdekében.

Azaz nem figyeltem a kulcsszósűrűségre, sem arra, hogy minél több kiemelt formában előforduljon (cím, alcím, al-alcím, félkövér és dőlt szedés, felsorolás, táblázat stb.) a szövegben. Nem küldtem a posztra támogató kulcsszavas linkeket és nem regisztráltam semmilyen katalógusba – és mégis az élre került.

A gyakori rákeresések és rátalálások miatt blogom egyik legolvasottabb bejegyzése lett (később, hogy ezt felfedeztem, azért SEO-szempontból kicsit feljavítottam a szöveget). A sikerben valószínűleg szerepe van annak, hogy a blogom keresőbarát, a cikkben pedig sokak számára fontos információk találhatók, érdekesen, szemléletesen van megírva… A szerkesztő úr jól dolgozott. Pár évvel később aztán egy másik blogom cikkével megelőztem magam.

A linképítő cikk folytatódik

Mit jelent Balla D. Károly nevében a D. betű?

Mit jelent  a D. betű Balla D. Károly nevében?

Legendák, valóságosnak látszó magyarázatok arra, mit jelent BDK nevében a D. betű. A kárpátaljai magyar irodalom fenegyereke így kezdi magyarázatát a Delta műsorától Giacomo Balla megidézéséig, tudva, hogy a spontán keresőoptimalizálás segít megtalálni például ezt: Egy piréz Kárpátalján

Évtizedek óta kérdezgetik: mit jelent nevemben a D betű. A mind baráti társaságokban, mind közelebbi-távolabbi rokonok körében, mind – és leginkább – irodalmi találkozókon évtizedeken keresztül elhangzó kérdés végül is kimunkált bennem néhány jól használható választ. Hogy melyikben mennyi az igazság, azt nyájas olvasóimra bízom.

Dzsako bácsi D betűje

Akár még láthatott volna is. Amikor 1958-ban meghalt Rómában, én már több mint egy éves voltam. Dzsakó bácsi cirka másfél évvel élte túl nagyapámat, aki viszont nem érte meg első fiúunokája születését.

Annak pedig éppen negyven éve, hogy vezeték- és keresztnevem közé odabiggyesztettem a D betűt. Akkor még csak magamnak, de később, 1973-ban első versem már így jelent meg. Volt is csodálkozás. Senki sem értette, mit keres ott ez az írásjel. Azóta sok százszor, talán ezerszer is megkérdezték tőlem. Első kötetem megjelenésekor még az előszót író, irodalmon kívüli dolgokra szinte az irodalomnál is fogékonyabb irodalomtörténészünk is rákérdezett. Kitaláltam neki egy mesét… No de ki olvassa verseskötetek előszavát? Jószerével senki, így aztán folyton és újra és mindenki mindenütt rákérdezett: mit jelent ott az a D betű.

Eleinte ötöltem-hatoltam, adtam lapos és szellemes, hamis és még hamisabb válaszokat, bár némelyikben volt igazság is. Például az, hogy a Magyar Irodalmi Lexikon több Balla Károlyt is felsorol, így nekem nyilván illett magam tőlük megkülönböztetni (arról nem is szólva, hogy illendőségnél bennem több volt a hiúság: ha majd híres leszek, nehogy már összetévesszenek velük).

Itt most gyorsan be is illesztek egy ide köthető kitérőt. Amikor 1990-ben többedmagammal, már sok kötetes íróként,  először jártam Kolozsváron, az irodalmi találkozónk után szerencsém volt megismerkedni a kedves névrokon Balla Zsófiával. Tudtam, hogyne tudtam volna, hogy éppen az ő papája volt az egyik Balla Károly a lexikonban. Ez persze köteléknek nem lett volna elég, de pár mondat után kiderült, hogy Zsófival nemcsak nevünkben van egyezés: a költészetről és világ dolgairól is hasonlóan vélekedünk. Az ő erdélyisége engem a magam kárpátaljaiságára emlékeztetett, s talán segített is abban, hogy tudatosuljon bennem: kisebbségi helyzetemet én is adottságnak, nem pedig sorsverésnek tekintem, és tőlem is idegen az erre építő írói pátosz.

Ezek után talán nem véletlen, hogy a messziről érkezett vendégeket éjszakázni saját otthonukba invitáló kolozsvári kollégák közül Zsófi engem, a kis névrokont választott. Elmondta, hogy özvegy édesanyjával lakik. Én meg már előre élveztem a helyzetet, és ki is fundáltam, hogy ezúttal elharapom a D betűmet, és Balla Károlynénak Balla Károlyként fogok bemutatkozni. Az idős hölgy egy pillanatra hátra is hőkölt… Aztán persze elmondtam, hogy többek között épp a kedves papa miatt van nekem egy megkülönböztető bötűm.

Ne de miért ippeg D?

A cikk folytatásában lehull a lepel a titokról: Mit jelent Balla D. Károly nevében a D. betű?

Spontán optimalizálás Csönge nevére

Újabb példa spontán keresőoptimalizálásra

Jelenleg a Google kereső a Csönge keresőszóra harmadiknak hozza napi blogom tag-linkjét. Csupán a Vas megyei települést bemutató Wikipédia-oldal és magának a községnek a honlapja előzi meg. A harmadik találatra kattintva már az én blogom jön le, s benne sorban a Csönge címkével ellátott posztok. Ezt a jó helyezést anélkül értem el, hogy bármit is tettem volna érte: spontán seo történt, pontosan úgy, ahogy a levélcímzés ügyében évekkel ezelőtt, később persze már rájátszottam a honlapoptimalizálás területén szerzett tudásommal.

Ha viszont már így adódott, akkor ez egy jó alkalom arra, hogy küldjek egyfelől küldjek egy erősítő linket – Csönge – , másfelől bemutassam leányom egy szép fotóját.

ungvár, vár utca sarka

tovább » csönge kommentárja

SEO – spontán keresőoptimalizálás Csönge nevére, Ungvár – Google barát weblap: linképítés és honlapoptimalizálás. Weboldal organikus helyezésének javítása a keresőben