Blog, zene – lejátszó widget készítése, elhelyezése

Zenelejátszás – kedvenc zenéket lejátszó blog-widget

Hogyan tudok zene lejátszó alkalmazást letölteni?

zene lejátszó widget készítése

Zene lejátszása blogomban

Muzsikáló widget a blogon. 2015. április 30-án a Grooveshark leállította szolgáltatásait a jogvédők nyomása miatt, így a lenti bejegyzés sajnos teljes egészében elavult, pedig kitűnő számokat válogattam s több blogomba is betűztem; én azóta sem találtam bármilyen weblapba és blogoldalba könnyen beágyazható és mögötte roppant gazdag zenei kínálattal rendelkező ilyen alkalmazást. Kár érte. A lenti szöveg tehát már érvénytelen. Viszont népszerűek lettek a hangoskönyvek :). És a hangsugárzópanel is. Hallgass zenét laptop készülékedről, keresd a legjobb hangoskönyveket és rádiójátékokat a Google segítségével. — Az eredeti blogbejegyzés szövege:

Grooveshark zenelejátszó widget készítése

A rendszer úgy működik jól, ha felhasználónevet és jelszót választva regisztráljuk magunkat, és belépett állapotban végezzük a műveleteket.

Megnyitásakor egy kereső jelenik meg, elsőként voltaképp bármire rákereshetünk (mondjuk egy előadóra), így léphetünk be magába a rendszerbe. Ha pl. beírjuk azt, hogy Sting és megnyomjuk a keresést, egy igen hosszú listát kapunk. Ebből választhatjuk ki azokat a számokat, amelyeket elhelyezni szándékozunk lejátszónkban: ezek az oldal alján jelennek meg képsorozat formájában (hogy mire hányszor kell kattintani az egyes számok meghallgatásához és a listára helyezéshez, azt az olvasók leleményességére bízom). „Fogd és vidd” funkcióval bármikor változtathatunk a sorrenden.

A bal felső sarokban végig látható egy kis keresősáv, amelybe Sting helyett bárki mást beírhatunk, így új és új listákat kapunk (a rendszer elég gazdag, az ismertebb előadók szinte mindegyike zeneszámok sokaságával szerepel). Ha elkészültünk a listával (azaz minden lejátszani szándékozott zene-kocka kis zöld pipával a bal sarkában elhelyezésre került), akkor a megnyomhatjuk az oldal alján a Save gombot, egyedi nevet adva lejátszási listánknak. Ha ez megvolt, nyomhatjuk ugyanott az Export gombot.

Új oldal nyílik meg, itt állíthatjuk be a kijelző méreteit és cserélhetjük fényes vagy matt színeit igényeinknek megfelelően (nem részletezem, az opciók használata elég egyszerű; a méreteket és színeket nyilván ahhoz a helyhez igazítjuk, ahová a lejátszót elhelyezni szándékozzuk). < laptopszerviz blog

A Next Step megnyomásával léphetünk tovább: a Add a Grooveshark Playlist mezejébe írjuk be az elnevezett és elmentett lejátszási listánk nevét és kerestessük meg. Ekkor egy mélylila sáv jelenik meg alább a listánk nevével, bal oldalt egy + gombbal a teljes listát hozzáadjuk a widgetünkhöz (a lejátszóhoz). (Itt még mód van a lista szerkesztésére és bővítésére, ennek mikéntjére tessék egyedül rájönni).

A Finish gomb megnyomása egy ujabb oldalt nyit, itt egyfelől egyedi néven elmenthetjük a widgetünket, másfelől megkapjuk a kódját: ezt kell a blogunk sablonjába a laptopunkról kimásolva  beilleszteni.

Ha a blog.hu vagy a blogger.com rendszerében működtetjük blogunkat, akkor egy új HTML-dobozt nyissunk és helyezzünk el az oldalsávunkon, ebbe másoljuk bele a kódot. De, mint látható, szövegoldalba is beágyazható kis leleményességgel (a fenti widget oldalsávba helyezve jelenleg a főblogomban szerepel, ez a jobbra láthatót pedig itteni ajánló blogom számára készítettem).

Mint látható, több lejátszási listát és több lejátszó widgetet is készíthetünk, ezeket (ha elmentjük) tárolja a rendszer, bármikor szerkeszthetjük, bővíthetjük  vagy átméretezhetjük őket, ha bejelentkezünk az oldalra. Nekem több blogom is van, így akár mindegyikhez külön is készíthetek megfelelő méretű, színű és tetszőleges zenéket tartalmazó lejátszókat.

A rendszerbe saját zenei mp3 fájljainkat is feltölthetjük számítógépünkről, noteszgépünkről – ezt még nem próbáltam ki.

A rendszer számos további funkcióval rendelkezik, kedvenc műfajunkat megadva „automatikus” listát is készíthetünk, lehívhatjuk a legnépszerűbb számok listáját, van egy Radió gomb is… – ezeket még tanulmányozom. Jó kísérletezést és remek zenéket kívánok minden érdeklődőnek. Amíg a sajátjuk elkészül, hallgathatják az én kedvenceimet.

Ajánlom még:


Más: Hangoskönyvek letöltése ingyen

A brit Vakok Királyi Nemzeti Intézete 1935-ben kezdett hangoskönyveket készíteni. Eredetileg az első világháború vak veteránjai számára készültek a felolvasott könyvek hanganyagát rögzítő lemezek. Természetesen analóg technikával.

2002 körül jelentek meg az első igazi magyar hangoskönyvek, ezek ma már jogtisztán, kiadott formában kerülnek a boltok polcaira. Ma már a frissen megjelent könyvek hangoskönyv kiadása is gyakori. A hangzó kiadványok közt megtalálhatók a magyar és világirodalom klasszikus regényei. Előnyük, hogy gyorsan, kényelmesen juthat az analfabéta érdeklődő színvonalas irodalomhoz.

blogzene | zenelejátszó blogba | blográdió – rádióblog | mp3 hangsugárzópanel | widgetek | HTML-kód | sablonba illesztés – Zene lejátszó widget elhelyezése blogban, honlapon. A rendszerbe saját zenei mp3 fájljainkat is feltölthetjük számítógépről, laptopról.  Zene lejátszás weboldal – hangoskönyvek  online: karinthy: utazás a koponyám körül – rádiójáték – mp3 feltöltés számítógépről, laptopról. Hangoskönyv letöltés notebookra. Zenelejátszás weboldal, online – SEO


Itt is, elit-blogom ajánlója: Blog-zene-lejátszó-widget

Berniczky Éva honlapja

Berniczky Éva honlapja – irodalmi oldal

Egy író honlapjának az készítése mindig felvett problémákat. Például azt, hogy az online elérhető szövegeket érdemes-e egy szerzői oldalon újraközölni. Tartalmi szempontból, a portál gazdagságát tartva szem előtt – természetesen igen. Keresőoptimalizálás szempontjából azonban ez a döntés lehet kevésbé szerencsés is: a Google által már indexált tartalmak újraközlése másolásnak, újraközlésnek számít, és az unique content hiánya miatt az oldal kedvezőtlen megítélést kaphat az igen fejlett elemzőtechnikával működő algoritmusoktól. Berniczky Éva novellái például szinte kivétele nélkül elérhető az interneten, ha rákeresünk a szerző nevére és a novella címére, sorra az első közlést megejtő webhelyek szerepelnek az első organikus Google találatként, ezt az első helyet szinte lehetetlen „elvenni” tőlük egy frissebb közléssel még az esetben is, ha az új weboldalt alaposan optimalizáljuk. Az ilyen honlapszöveg problémás lehet a szerzői vagy kiadói, felhasználói jogok felől nézve is, egy könyvkiadó nem feltétlenül örül annak, ha a könyv tartalma több helyütt is elérhető a neten. Ugyanakkor logikus lenne, ha a Berniczky Éva menüpont alatt sorra ott szerepelne a novellák, könyvek, kritikák, interjúk rovatokban mindaz, ami fontos.

Mindezeket a megfontolásokat mérlegelve az Google-sites rendszerében indított weboldalon a szerző rövid életrajza mellett egyelőre csak a legutóbb megjelent három könyvéről szóló kritikák sorakoznak. Még csak fél éve jelent meg a Várkulcsa, és máris 7 megjelent kritikát sikerült róla összegyűjteni az oldalon. Talán néhány év múlva ezen a gyakorlaton túllépek, és Berniczky Éva honlapja valóban a teljes írói oeuvre szövegfeldolgozását tartalmazni fogja. Addig is a weblap látogatható éjjel-nappal :)

berniczky éva író honlapja - szövegek

Az író honlapja a Google Sites rendszerében

Berniczky a Wikipédiában

Valaki nemrégiben elkészítette éva szócikkét az online lexikon magyar változatában. Az anyag eléggé szűkszavú, de a lényeg benne van. Életrajza így kezdődik: B. É. a kárpátaljai Beregszászon született. Szülővárosában a Kossuth Lajos Középiskolában érettségizett, majd 1987-ben az Ungvári Állami Egyetemen szerzett tanári és bölcsészi diplomát. Azóta Ungváron él. 1983-ban házasságot kötött Balla D. Károly íróval. Gyermekei: Balla Kolos (1985) programozó matematikus, Balla Csönge (1988) szociológus, tervezőgrafikus.

Google Site honlap

Elkészült Berniczky Éva írói honlapja. Könyvek, novellák, kritikák, szövegek, életrajz. Az írói weboldal tartalma: a könyveiről megjelent összes kritika és a vele készült interjúk + néhány műfordítás. Ez egy optimalizált honlapszöveg. SEO-kulcsszavak Google-kereséshez: berniczky éva, honlapszöveg, irodalom, írói oldal, novella, regény, szöveg, kritika, könyv, honlap, weboldal

Kapcsolódó téma: Az eredeti tartalom fontossága a Google keresőoptimalizálásban

  • Olvasd el ezt is: Az én Kárpátaljám (interjú Berniczkyvel a Literán)

Szemán Ferenc – fotókon

A kárpátaljai festészet huszadik századi, második világháború utáni szovjet korszakának és a rendszerváltás idejének legprogresszívabb alkotója kétségkívül SZEMÁN FERENC (1937 – 2004) festő, grafikus volt. Művészetét az analitikus kubista és geometrikus konstruktivista felfogás, a szürrealista látásmód és az expresszionista dekorativitás egyaránt jellemezte. Az 1990-es évek végére művészete kissé elsekélyesedett.

szemén ferenc önarcképAz „Öcsi” művésznéven ismert festőművész 1937. március 27-én született a kárpátaljai (akkor: újra Magyarország; ma: Ukrajna) Ungváron. 1953-ig szülővárosában a magyar tannyelvű iskolába járt. 1953–1958 között az eredetileg Erdélyi Béla ás Boksay József alapította Akadémiából visszaminősített Ungvári Iparművészeti Szakiskolában tanult. Tanárai a kárpátaljai képzőművészet legjelesebb alkotói voltak, a már említett Erdélyi Béla mellett Manajló Fedor, Sepa Antal. Hogy felsőbb végzettsége is meglegyen, magánhallgatóként elvégezte a Tallinni Képzőművészeti Főiskolát is (1960-ban diplomázott). Első önálló tárlat: 1968 – Ungvár. A vernisszázst megnyitása után pár nappal bezárták. Ezután az együttműködésre képtelen Szemán Ferenc előtt a szovjet kultúrpolitikának alárendelt galériák egészen a 90-es évek elejéig zárva maradtak. A rendszerváltás után az akkor már súlyosan alkoholista művész nagy karriert futhatott volna be, de erre alkatilag alkalmatlan volt. Mégis: 1991-ben egyik alapítója lett a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának és a képeit potom áron értékesítő Galéria Kisvállalatnak; kiállított, díjakat kapott. Az új kulturális trend a siker tenyerére emelte volna – de ő lekászálódott róla. Öcsi 2004-ben Ungváron, hatvanhat évesen halt meg.

szemán öcsi ferenc

Szemán Öcsi fotókon

Ha volna Kárpátalján modern festészet – ezzel szoktam kezdeni az Öcsiról szóló cikkeket. De nincs – szoktam folytatni… Ám meglehet, ha Öcsi halálakor még hiányzott is, azóta ez-az csak megmutatkozott…

Szemán ‘Öcsi’ Ferenc – fotók

Kolos hívta fel a figyelmemet egy ungvári fotós, Mihail Dorogovics (Michael Dorogovich) honlapjára. Az oldalon sok profi (de számomra érdektelen) munka mellett néhány igazán jó művész-fotót is találtam: a szó mindkét értelmében. Művészi igényű képek, illetve (és ez az érdekesebb) kárpátaljai festőkről készített művész-portrék. Ezek között fedeztem fel a felejthetetlen Szemán Ferencről, mindnyájunk Öcsijéről, jelentős piktorunkról, művészeti életünk egyik legérdekesebb alakjáról készült igazán remek felvételeket, amelyeket főblogomban be is mutattam elfogadhatóan jó felbontásban. Laptop kijelzőmön jól mutat.

seo kulcsszavak: szemán ferenc, fotó, képzőművészet, festészet, kárpátalja, öcsi, kult, laptop kijelző típusok, kép felbontás, kép méret