Tokaji bor + Pszichodráma

SEO-honlapok: Tokaji bor, pszichodráma

Miközben Tokaji bor című ingyenes SEO-weboldalam jó ideje a Google-lista első tábláján szerepel, egészen váratlanul a második táblán megjelent egy rég törölt posztom bázis-blogomból. Nem igazán értem, ez hogyan történhetett, mindenesetre célszerűnek látszott, hogy az adott link alá újra elhelyezzek valamit. Ez a mai napon meg is történt, itt látható: Tokaji bor

Első táblára került a jó ideje már 3-as PageRankot szerzett Pszichodráma oldalam is, erről másutt így számoltam be, ide csak betűzöm:

Pszichodráma honlap optimalizálása

2012.02.24. 15:52 seo tippek

Az első igazi siker Pszichodráma-oldalam optimalizálásában: a weblap felkerült az első Google-táblára (jelenleg a 8.) Gyorsan ki is tettem ezt a szöveget:

Ez az oldal a pszichodráma keresőszóra a Google találati lista első tízes tábláján szerepel. Az Ön vállalkozása szempontjából előnyös lehet, ha hirdetést, reklámot helyez el ezen a honlapon. > Írjon! < Keressen akkor is, ha saját oldalát szeretné előbbre mozdítani a találati listán – segítek!

Az oldalon megadom a címül szolgáló fogalom definícióját is:

Meghatározás: a pszichodráma nem egyéb, mint a pszichoterápiás kezelés gyakorlatában mintegy nyolcvan esztendeje megjelent akcióelvű, cselekvésközpontú, tüneti- és feltáró jellegű csoport-terápiás módszer, melyet eredetileg Jacob Levi Moreno a múlt század első felében dolgozott ki, és Mérei Ferenc honosított meg Magyarországon az 1970-es évek elején. Moreno szerint a pszichodráma az igazság színháza.

Továbbá pedig bemutatom saját projektemet:

=== EGY MŰFAJTEREMTŐ KÍSÉRLET ===

Minimalista abszurd pszichodráma

Mint a fenti definícióban is olvasható, eredetileg a pszichodráma nem irodalmi műfaj, hanem pszichoterápiás módszer. Új irodalmi projektumom keretében a fogalmat újraértelmezve kísérlem meg az abszurd pszichodráma műfajának a megteremtését, úgy is mint hatásos traumaterápiás eszközt (a tervezetnek külön blogot nyitottam, linkjét lásd a cikk alatt).
Pszichodráma és traumaterápiaDe vegyük sorra a fontosabb fogalmakat.
A pszichotrauma (pszichés vagy pszichikus trauma) az emberre ható, külső vagy belső eredetű pszichés túlhatások (sokk, stressz, tartós frusztráció) nyomán kialakuló lelki sérülés. A trauma túlterheli a normális szabályzó működéseket, és így a személyiségre jellemző összetartottság elvész, regresszió jelentkezhet, valamint kóros pszichés jelenségek alakulnak ki. A traumás állapotra jellemző a disszociatív hárítás, melynek során a tudat, a memória és az identitás, valamint a környezet észlelésének korábbi integrált funkciói bomlanak fel.
A traumaterápia (a pszichoterápia részeként) legelső sorban a fent leírt jelenség, a pszichés trauma hatásainak enyhítését, kezelését, lehetőség szerint megszüntetését célozza a legkülönfélébb módszerekkel, illetve foglalkozik a trauma megelőzésével és/vagy azzal, hogy a pácienst felkészítse egy várhatóan kialakuló stresszes helyzetek és frusztrációk könnyebb átvészelésére.
A pszichodráma pedig, mint fentebb írtuk, pszichoterápiás kezelés, akcióelvű, cselekvésközpontú, feltáró csoport-terápiás módszer. Jacob Levi Moreno az igazság színházának nevezte.
A fentiek figyelembevételével igyekszem megteremteni azt az új irodalmi műfajt, amely minimalista „drámaszövegekből” és a hozzájuk tartozó terápiás alkalmazások leírásából tevődik össze.
Blogom helye és címe ez egybe seo-tipp ingyen -:

Abszurd pszichodráma

Pszichotrauma, pszichodráma, traumaterápia

A traumaterápia fogalma

Frissítés, 2017. A pszichoterápia a lélekgyógyászati kezelés idegen nyelvű megfelelője, de a magyar nyelvben is meghonosodott – és nemcsak szakmai körökben, hanem általánosan elfogadottá, közhasználatúvá vált. A pszichodráma pedig Jakob Levi Moreno által ugyancsak régóta meghonosított fogalom, a gyakorlatban is egyre több lélekgyógyász alkalmazza. De a traumaterápia kifejezés tíz évvel ezelőtt, e poszt megírásakor még kevéssé volt elterjedt, szakmai körökben sem sokan használták. Zavaró volt az is, hogy a magyar fül a traumával való gyógyítást hallotta ki belőle, sokan ezt értették rajta mondjuk a fényterápia, zeneterápia, munkaterápia analógiájára. Traumával gyógyítani azonban nem lehet, illetve egészen kivételes esetekben egy sokk vagy más trauma kizökkentheti a beteget kedvezőtlen állapotából, a traumával való kezelés egyáltalán nem tartozik a bevett terápiák közé. A traumaterápia valójában a poszt traumás frusztráció felszámolására irányuló terápia, a jelentéssűrítő szakkifejezés ma már elfogadott a magyar szaknyelvben.

A post eredetileg keresőmarketing célból született, egy időben az első 10 Google-találat között volt néhány weboldalam a pszichodráma és traumaterápia kulcsszavakkal. Pedig akkor még nem is végeztem szakszerű linképítést és weboptimalizálást. A bejegyzés születések sem akartam ezzel foglalkozni, csak kísérlet volt.

A pszichotrauma kezelése – agorafóbia

agorafóbia - pszichodráma - traumaterápia

agorafóbia – elidegenedés

A lelki trauma könnyen vezethet járulékos pszichés problémákhoz, viselkedészavarokhoz, így kiválthat pánikbetegséget, súlyosabb esetben agorafóbia is kialakulhat. De tudni kell, hogy utóbbiak konkrét traumák nélkül is kialakulhatnak, jellemzőjük éppen az, hogy nemigen vezethetők vissza pontosan megnevezhető előzményekhez, továbbá nélkülöznek minden racionális alapot. Legtöbbször azonban mégis húzódik a mélyben egy lelki sérülést okozó esemény, helyzet, hatás. A pánikbetegség és agorafóbia hatékonyan kezelhető pszichodráma terápiával.

Az eredeti optimalizálatlan bejegyzés:

pszichotrauma, pszichodrama

Nem, nem adom a fejem újra keresőoptimalizálásra. De tegnap kedves barátom hívott telefonon: internetes, honlapos, blogos ügyben kért tanácsot. Munkájában a sokadik profilváltásnál tart, most éppen, úgy fest, lelki traumát szenvedett betegekkel (is) foglalkozni fog, ebben a témában szeretne szakmai blogot és/vagy honlapot indítani, amelynek fő célja az lenne, hogy ne ő ajánlkozzon, hanem a potenciális páciensek maguk találják meg őt. Ehhez persze az kellene, hogy oldalára könnyen rábukkanjanak az érdeklődők, azaz a Google találati listáin, például pszichotrauma keresőszóra az elsők között szerepeljen. Ráadásul az oldal háromnyelvű lenne, így a psychotrauma és психотравма szavakra és szinonimáikra való keresésben is az élre kellene törnie. Mindezzel kapcsolatban egy kísérletre csak rászántam magamat. Lásd: pszichotrauma

*

Frissítés, 2011. dec. Mivel fent említett kedves barátom egyáltalán nem használta ki az internetes jelenlét adta lehetőségeket, két év kivárás után (hogy hátha mégis!), én magam formáltam a témából irodalmi projektumot. A abszurd pszichodráma köré blogokat és támogató oldalakat indítottam, leginkább ezeket: